Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Trend  -  Stylové

VŠE O LUXUSU

Luxus je forma životního stylu, která se odráží ve vlastnění drahého zboží, přepychových interiérů, luxusních vil nebo podkrovních bytů, řízením drahých aut nebo vlastněním jakéhokoliv předmětu nebo nemovitosti, která je skvěle vybavená a udržovaná...

 

VŠE O LUXUSU 


Je to přesně životní styl, kdy peníze nehrají roli, když přijde řeč na blaho a pohodlí. Pokud jste jedním z těch lidí, kteří mají dostatek peněz, aby si koupili cokoliv, pak chápete koncept luxusního životního stylu. Ale, už jste se někdy zamysleli nad původem luxusu a co znamená luxus dnes? Najdeme hodně rozdílů, ale luxus zůstane vždy stejný. Bohatí lidé, kteří žijí bohatý život, dělají vše pro to, aby nám ukázali, co pro ně luxus znamená. Když poprvé okusíte luxus, nikdy nebudete mít dost. Každý den jsou na trh uváděny novinky, módní kolekce, trendy, které musíte mít, pokud chcete být součástí luxusního životního stylu.


Na začátku...

 

VŠE O LUXUSU


V minulosti, dávno před naším letopočtem, byla éra luxusu něco jako být faraonem nebo vládcem světa. Ne mnoho lidí mělo šanci takto žít, v podstatě jen dva nebo tři lidé v zemi tuto šanci měli. Například v Egyptě byl luxus vypodoben ozdobami, šperky, kvalitou materiálů použitých na róbách a koruně. Další ukázkou luxusního životního stylu faraonů byly také pyramidy. Čím bohatší faraon byl, tím větší a zdobnější pyramidu měl. Jejich hroby byly vyzdobené zlatem a dalšími luxusními doplňky, aby si mohli užívat bohatství i v posmrtném životě. I když jejich lid žil v nouzi, faraoni si zakládali na výzdobě ze zlata a vzácných předmětů, které byly nakonec předány ostatním generacím jako rodinné bohatství.


Královská éra luxusu
Přeneseme-li se do nedávné minulosti, do doby království, sitace byla téměř stejná. Královská rodina měla vždy víc luxusu, než mohla užít a to v různých formách. Koruny byly vyrobeny z těch nejlepších materiálů a ozdobeny těmi nejdražšími kameny. Jejich šperky byly pýchou a slávou a daly se za ně kupovat ostatní země. Někteří vládci měli z těch nejlepších materiálů vyrobeny také trůny. Královské paláce jsou stále těmi nejluxusnějšími architektonickými skvosty na světě.


Luxus v módě a špercích

 

VŠE O LUXUSU


V minulém století luxus změnil několikrát podobu. Ale některé věci zůstaly stále stejné. Ti, kteří uznávají luxusní životní styl, vědí, o čem mluvíme. Vzhled je vždy důležitý, pokud mluvíme o luxusu, takže móda, hodinky, šperky a dopravní prostředky jsou hlavními body zájmu. Během let se rozrůstala hlavně móda. Od jednoduchých rób a obleků až po dnešní kolekce haute couture od různých návrhářů, kteří se stali slavnými, protože vytvořili něco unikátního a speciálního. Nyní máme pár módních značek jako Gucci, Armani, Prada nebo například Versace, kteří navrhují ty nejluxusnější výrobky.

 


Poptávka po jejich módním oblečení je po celém světě. Se šperky se to má stejně. V dnešní době jsou vyrobeny z těch nejlepších a nejvzácnějších materiálů, stojí spoustu peněz, ale vyznavače luxusního životního stylu tohle netrápí. Nejluxusnější značkou mezi šperky je pravděpodobně Cartier, celosvětově nejznámější a renomovaná značka. Cartier je váženým jménem; většina žen by si přála zásnubní prsten právě z krabičky Cartier, aby mohly ukazovat bohatství a styl. Další nejžádanější značkou je Tiffany se svými modrými krabičkami.


Mezi luxusní položky v dnešní době patří také hodinky. Mnoho nejlepších hodinářů používá rafinované materiály, které jsou vzácné a drahé a kombinují je s prestižní a exkluzivní mechanikou, která je jedinečná a patentovaná. Strojky hodinek bývají různě komplikované s velice propracovaným designem a jejich ciferníky jsou opravdovými uměleckými díly. Každá luxusní značka hodinek má vlastní řemeslníky a umělce, kteří vytvářejí design a vyvíjejí nové luxusní doplňky pro vaše zápěstí. Řemínky hodinek jsou nyní vyráběny z nejkvalitnějších materiálů, které vám přinesou skutečný komfort.


Evoluce luxusních dopravních prostředků
Když mluvíme o luxusní dopravě, měli bychom se zaměřit nejdřív na jachty a lodě. Jsou to nejstarší způsoby dopravy, používané nejen pro dopravu lidí a zboží, ale také prostředky pro obranu jako armádní lodě, nebo rybářské lodě. Nyní je používáme nejvíc pro luxus. Vikingské dlouhé lodě jsou nejstarší lodě, které se podobají lodím v dnešní době. Začaly se stavět 1000 př. n. l., byly velmi úzké, aby se na nich dalo cestovat jak po otevřeném moři, tak na řekách. Někteří říkají, že první luxusní jachta byla postavena kolem roku 1450.

 


Když budeme mluvit o autech, bude to hodně podobné jako u módy. Nyní máme super auta, navržená tak, aby odrážela vaši osobnost a něco, co chcete nejvíc ze všeho. Máme luxusní zančky aut jako Mercedes-Benz, Lamoborghini, Infinity, BMW nebo Aston Martin. Luxusní auto je opravdu změna.

 

Vse u luxusu


Každé z těchto aut má unikátní osobitost a vybavení, které je personalizované tak, aby bylo splněno přání každého klienta. Aerolinky také dělají vše možné, aby udržely krok s luxusními trendy. Například Emirates Airline vytvořily luxusní letové zážitky pro své klienty, který je opravdu lákavý a nezapomenutelný. Nyní si za letu můžete užít kůry v lázních, dát si své oblíbené jídlo a třeba se napít svého nejoblíbenějšího vína. Aerolinky Virgin Atlantic zase nabízejí svým pasažérům lety vystoupeními známých umělců a komiků.


Nejsou to jen auta a jachty, když se bavíme o luxusních způsobech dopravy. I v minulosti byly vlaky tou největší luxusní lahůdkou pro bohaté. Slavný Orient express byl dopravním prostředkem pro bohaté a slavné. Uhlazeně zdobená kupé s nejnovějším vybavením v luxusním stylu. Nyní něco podobného nabízí vlak Maharaja, který patří k nejluxusnějšímu vlaku vůbec. Zdobený nejkvalitnějšími materiály a textiliemi má ta nejpohodlnější sedadla a salonky. Vypadá spíše jako luxusní hotelové apartmá, než kupé. Vše je laděno podle východních kultur jako je Pesie, Indie nebo Egypt. Použity byly nejkvalitnější materiály, jako je hedvábí, perské koberce, egyptská keramika a slavné výzdoba od různých známých umělců. Nábytek vykazuje to nejlepší z luxusu a pohodlí a vytváří tak jedinečnou atmosféru v každém vagonu.

 

vse o luxusu

 

Luxusní cestování
Cestování a dovolené jsou také součástí luxusního životního stylu. Bohatí lidé mají tendenci jezdit na dovolené do exotických a neotřelých míst, kde si mohou užívat sami sebe, aniž by je kdokoliv rušil. Nejraději navštěvují vzdálené ostrovy, pětihvězdičkové hotely a letoviska. Luxusní lázně jsou soukromé ráje pro všechny, kteří se rádi nechávají operovávat a rozmazlovat. Nejluxusnější hotel dnešní doby je Burj Al Arab v Dubaji, ve městě, které se velmi rychle stává hlavním městem luxusu. Luxusní hotely a letoviska, které mají personál, který udělá přímo nemyslitelné proto, abyste se cítili co nejlépe. Jejich služby se od těch běžný liší tím, že prakticky na něco stačí ukázat prstem na to, co se vám líbí, nebo byste rádi a oni se o vše postarají. Každý výlet a dovolená či pobyt bude přizpůsoben vašim přáním a můžete mít v podstatě cokoliv, a tím myslíme opravdu cokoliv.


V minulosti byla oblíbenou luxusní destinací Evropa, ale nyní, díky celosvětovému vývoji, rychle roste zájem o další panenská exotická místa, jako ostrovy, polostrovy a hory. Nejdůležitější pro tato místa je jejich odlehlost, protože návštěvníci si cení svého soukromí. Karibské ostrovy, Havai, Seychelly, to jsou nejžádanější destinace dnešní doby, i když nesmíme opomenout ani evropská města jako Paříž, Vídeň, Berlín, Praha, Miláno a mnoho dalších, které oplývají duchem luxusu a aurou bohatství. Každý kout země je známý pro něco jiného a tak bychom se neměli připoutat k jednomu místu, ale užít si je všechna.


Mnoho cestovních kanceláří je ochotných naplánovat vaši dovolenou. A to každou její minutu. Pokud si nejste jistí, co byste chtěli dělat, určitě zajděte na konzultaci, určitě to za to bude stát. Nejdražší zorganizování cesty vás přijde na milion dolarů a to je cesta kolem světa.

 

vse o luxusu


Luxusní nemovitosti
Pokud jde o životní styl, místo, kde žijete, o vás prozradí víc, než si myslíte. Luxusní vily a domy jsou klíčové, jestli nechcete zůstat bez povšimnutí v luxusních kruzích. V dnešní ddobě se luxusní vily staví více méně kdekoliv. Mají různé designy, ale hlavně musí mít nejmodernější vybavení a nedražší nábytek a dekor. Většina luxusního nábytku pochází z Itálie, země známé svými návrháři, vkusem pro materiály a tkaniny. Francie je nejznámější, když přijde na eleganci a styl, proto dekor právě odtud. Luxusní doplňky a nábytek může být právě to, co vás odliší od běžného domu a splní váš sen o luxusní vile. Téměř každá luxusní nemovitost má svůj vlastní bazín, krásné zarhady, velká okna a nádherný panoramatický výhled na okolí.


Nejbohatší lidé si postaví několik luxusních sídel. Jedno je většinou pro pobyt ve městě, ve kterém žijí a další jako místo, kde tráví dovolené a volné chvíle, často v exotických destinacích. Ty exotické bývají většinou na březích oceánů a mají privátní laguny nebo jezírka. Dům ve městě je většinou klasický a v elegantním stylu. Minimalismus, i když jméno tomu příliš nenapovídá, patří k těm nejluxusnějším architektonickým a dekorativním stylům.


Je tu ještě něco dalšího?
Konec konců, luxusní průmysl roste rychle a všechny luxusní značky nyní soutěží o poskytnutí těch nejlepších a nejúžasnějších zážitků a předmětů touhy. Už se nemůžeme dočkat, co na nás čeká v nejbližší budoucnosti, protože když přijde na luxus, nejsou tu žádné limity.

 

zdroj: youtube

Podobné články
X