Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Trend  -  Stylové

TOP 10 NEJDRAŽŠÍCH PSÍCH PLEMEN

Správná péče o psa vás ročně může stát majlant, včetně všech výrobků a očkování, jídla a produktů…

TOP 10 NEJDRAŽŠÍCH PSÍCH PLEMEN

Ale co by se stalo, kdyby to byla jen špička ledovce, nebo pokud by vás koupě psa stála malé jmění? V závislosti na tom, jaké plemeno psa chcete mít, si možná budete muset zaplatit více než 10 000 dolarů. Představujeme vám zde deset nejdražších plemen, které existují, což je skutečnost, která je činí tak zvláštními a nedostupnými. Vezměte prosím na vědomí, že ceny se mohou lišit dle země, ve které žijete.

Saluki (téměř 2500 dolarů)

Saluki (téměř 2500 dolarů)
Saluki, známý jako královský pes Egypta, byl věrným společníkem člověka v době faraonů. Je to plemeno psa, které bylo často viděno s obchodníky, kteří se pohybují po čínské Hedvábné stezce, či starodávnými lovci zajíců a gazel. Toto plemeno je rozhodně jedním z nejstarších domestikovaných druhů, které dnes žijí v čisté podobě. Jsou to dlouzí, vysocí a hubení psi, kteří váží až 35kg. Vzhledem k jejich nezávislosti a osamělosti, by tato rasa nemusela být ideální pro ty, kdo si svého domácího mazlíčka kupují poprvé. Potřebují hodně pohybu a shonu, takže to je jedna z věcí, na které musíte být připraveni, pokud chcete být hrdým majitelem krásného a zdravého Saluki.

Faraonský pes (až 6500 dolarú)

Faraonský pes (až 6500 dolarú)
I přes jeho impozantní jméno tento pes ve skutečnosti nepochází z Egypta. Má státní příslušnost maltézkého psíka. Toto plemeno je výhodné mnoha vlastnostmi, počínaje sofistikovaným vzhledem až po sportovní dispozice. Jsou velmi inteligentní. Mají také další velmi sympatický rys – čenich i uši jim zčervenají, když jsou velmi šťastní nebo nadšení. Tato rasa má velmi krátkou, načervenalou srst, stejně jako tlapky i vousy ve stejné barvě. Dosahují váhy až 25kg, ale mnoho z nich je menší a hubenější. Jejich povaha je tvrdohlavá a nezávislá, a obléct je často velmi obtížný úkol. Nicméně celkem dobře se vyrovnávají s povely, pokud se vám podaří prolomit jejich tvrdou skořápku.

Tibetská doga (až 7000 dolarů)

Tibetská doga (až 7000 dolarů)
Tibetská doga je další starobylé plemeno, a patří sem také jedni z největších psů na světě. Pochází z Nepálu a Číny, a mohou vážit až 80 kg. V dávných dobách bylo toto plemeno používáno ve smečkách na ochranu domů před útoky levhartů a vlků. Chcete jednoho z nich vlastnit? Drezura této rasy je velmi obtížná, protože jsou od přírody tvrdohlaví a vytrvalí. I když jsou nyní většinou chování v USA, štěňata z Nepálu, nebo od rodičů, co odtamtud pocházejí, mohou být mnohem dražší. V loňském roce byla vzácná červená Tibetská doga prodána v Číně za neuvěřitelnou cenu 1,9 milionů dolarů.

Lvíček (od 3000 dolarů výš)

Lvíček (od 3000 dolarů výš)
Lowchen v překladu z němčiny znamená malý lev, ale na první pohled v sobě tato rasa nemá nic neobvyklého. Podobají se maltským psům a dalším populárním malým plemenům, i když trochu víc rostou. Mohou vážit až do 10kg, což je zpravidla u samců. I přes jejich ne až tak neobvyklý vzhled je však těžké čistokrevného Lvíčka najít. V oficiálních chovatelských klubech po celém světě je registrováno jen pár set štěňat, které se obnovují každý rok. Obvykle pocházejí z Francie a Německa, jsou velmi přátelští a hraví, navíc milují společnost lidí. Tato rasa je určena spíše jako společník, než hlídač. Jsou nejšťastnější během hraní si s lidmi, zejména s dětmi. Jejich srst se často nechává stříhat tak, aby připomínala lví hřívu. Tento „účes“ se dá získat velmi snadno – oholením dolní části těla, včetně nohou, ocasu a části boků, zatímco zbytek těla se nechá dlouhá srst.

Akita (kolem 4500 dolarů)

Akita (kolem 4500 dolarů)
Ze všech ras na našem seznamu je Akita pravděpodobně nejznámější – a to především díky hollywoodské torbě, jako je Hachiko: Příběh psa. Tento pes pochází ze severní části Japonska, kde se plemeno ve skutečnosti rozdělilo na dvě rasy – japonskou Akitu, aneb Akitu Inu, a americkou Akitu, která je známá jako Akita. Oba druhy jsou velmi drahé, a čistokrevní se prodávají za velmi vysoké ceny hlavně mimo Japonsko. Akity skvěle vypadají, mají huňatou srst a temperament jako všechny jim podobné rasy, mezi které patří například sibiřský husky. Jsou to velmi obtížní psi, zvyklí na nízké teploty a mají masivní hlavy s hustou, vrstevnou srstí. Japonské Akity jsou o něco menší než ty americké, ale jinak mají obě více či méně stejnou povahu – teritoriální, lhostejní k cizím lidem, a ochranitelští ke své lidské rodině. Toto plemeno je tak trochu jako kočka – po jídle okamžitě očistí nejen sebe, ale i ostatní členy svého druhu. Někdy to dokonce zkouší i na svého páníčka.

Samojed (4000 - 10 000 dolarů)

Samojed (4000 - 10 000 dolarů)
Samojedi jsou psi, kteří byli chováni kočovným kmenem Samojedů, kteří žijí na Sibiři. Jsou historicky známí jako hlídací psi sobů. Byli chováni s cílem tahání saní, stejně jako sibiřský husky a jiné podobné rasy pocházející z chladných klimatických podmínek. I když technicky nejsou příliš velcí, jsou silní a mají velmi konkurenční schopnosti. Jejich schopnost kontrolovat a řídit stádo z nich z pohledu mnoha odborníků dělá ten nejlepší druh psa možná není výhodná ve městských oblastech, ale jejich přátelské chování si snadno získá vaše srdce. Musíte však vědět, že Samojedi s radostí vyhrabávají díry, kdykoliv se nudí. I když štěkají na cizí lidi, kteří projdou blízko nich, stále jsou příliš přátelští na to, aby byli hlídacími psi, takže je pro ně nejlepším řešení život uvnitř domu či bytu. Zajímavost, která je spojená s těmito psy, je však to, že jejich srst má anti-alergické vlastnosti. V některých částech světa jsou odpady z jejich srsti shromažďovány a použity jako alternativa k výrobě rukavic a šál.

Peruánský naháč (až 3000 dolarů)

Peruánský naháč (až 3000 dolarů)
Tento typ psů je pravděpodobně jedním z nejpodivnějších na světě. Nemají téměř žádné ochlupení, s výjimkou několika náhodných částí na nohách a hlavě. Jejich kůže je obvykle slonovitě šedá. Mohou mít i barvu mědi či čokolády, a jejich tlapky jsou někdy pokryté puntíky. Jsou k dispozici ve třech různých velikostech: nejmenší má 5kg a největší asi 30kg. I když se naháč může zdát jako ideální řešení, jejich nahá kůže vyžaduje mnoho péče. Bez srsti je jejich kůže zranitelná vůči popáleninám, suchu a uzavřeným pórům, což vede ke komplikacím. Samozřejmě, že tento druh psa není vhodný pro ty, kdo žijí v chladnějších oblastech, pokud jej nechcete držet zavřeného v domě a šetřit peníze na dobře navrženou teplou bundu po štěně.

Azavak (3000 dolarů a výš)

Azavak (3000 dolarů a výš)
Azavak je jednou z mála afrických ras, které lze zakoupit v USA a Kanadě. Pocházejí z kočovných kmenů, a jsou obvykle využívání jako hlídací a lovečtí psi. Vzhledem k tomu, že jsou psi tohoto plemene velmi rychlí, je většina z nich použita k lovu zajíců či gazel. Jednou z jejich hlavních vlastností je odvaha, a můžete si být jisty, že tento pes snadno zažene dravce všech velikostí v zájmu ochrany své smečky, jejíž součástí je dle něj i páníček. Obecně jsou hubení a vysocí, a jejich svalová struktura je velmi evidentní. Dokonce, i když jsou dobře živeni, se zdají být pohublí. Obvykle jsou hnědé či písečné barvy. Jsou velmi aktivní a potřebují hodně pohybu a majitele, co jim poskytne nesmírnou lásku, která mu bude oplacena.

Rotvajler (až 6000 dolarů)

Rotvajler (až 6000 dolarů)
Rotvajleři byli původně chováni jako tažná zvířata. Ve skutečnosti až do 19. století tahali především vozy na trh, a to zejména řeznické vozy, které byly plné těžkého nákladu. A tak získali přezdívku psi řezníci. Tato rasa je vhodná k chovu i ochraně. Silní, odolní a vysoce inteligentní, mohou vážit až 70kg. Jsou nebojácní a budou svého majitele chránit před jakoukoliv hrozbou, která se odváží ukázat. Je to velmi teritoriálně smýšlející plemeno, takže musíte zapracovat na socializaci, abyste zabránili nebezpečnému chování. Tito psi mají pověst agresivních a násilných psů, a to především díly Hollywoodu, ale mohou být vychování tak, že se z nich stane perfektní přítel rodiny.

Československý Vlčák (cena neznáma)

Československý Vlčák (cena neznáma)
První věc, kterou o této rase musíte vědět, je skutečnost, že abyste si jednoho z nich mohli koupit, skutečně musíte jet do České republiky. Tento druh je prakticky zcela neznámý mimo jeho přírodní oblast, kde se vyskytuje od roku 1955. Toto plemeno vzniklo křížením čistokrevného německého ovčáka a karpatského vlka. Výsledkem je pes, co vypadá jako vlk, ale je velmi hraví, odvážný a aktivní. Stejně jako vlk je toto plemeno velmi společenské a miluje pohyb ve smečce – ať už je to ve společnosti ostatních zvířat či lidské rodiny. Mají silný lovecký pud, ale pokud se mu věnujete již od štěněte, dá se vychovat tak, aby dobře vycházel s jinými zvířaty. Jednou z předností tohoto plemene je také inteligence. Československý vlčák je pes, který je expertem na řeč těla a jen zřídkakdy štěká.

Podobné články
X