Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Na cestách  -  Nautika

TOP 10 nejdražších jachet na světě

TOP 10 nejdražších jachet na světě
TOP 10 nejdražších jachet na světě
TOP 10 nejdražších jachet na světě
TOP 10 nejdražších jachet na světě
TOP 10 nejdražších jachet na světě
TOP 10 nejdražších jachet na světě
TOP 10 nejdražších jachet na světě
TOP 10 nejdražších jachet na světě
TOP 10 nejdražších jachet na světě
TOP 10 nejdražších jachet na světě
TOP 10 nejdražších jachet na světě
TOP 10 nejdražších jachet na světě

Stejně jako děti, si dospělí rádi kupují drahé hračky a hrají si s nimi…

Někteří kupují drahá auta a motorky, zatímco jiní luxusní vily s bazény, tělocvičnami, domácími kiny a podobně. Někteří dávají přednost vlastnění soukromých tryskáčů, zatímco jiní se těší z obrovských oceánů při pohodové plavbě. Tentokrát vám představíme kolekci těch nejdražších a nejluxusnějších jachet, jaké jsou ve vlastnictví lidí, kteří mají více než dost peněz i času nazbyt. Někteří z těch, jejichž jachty jsou v tomto seznamu, jsou světově proslulými osobnostmi, které mají své obdivovatele, zatímco jiní jsou jednoduše jen dost bohatí na to, aby si dovolili vše, co chtějí. Bez dalších okolků vám představujeme 10 nejdražších jachet na světě…

1.Eclipse Yacht

Majitel: Roman Abramovič, cena: 350 000 000 dolarů

Roman Abramovič je známý svým luxusním životním stylem, a proto nejsme ani tak překvapeni, že je soukromým vlastníkem nejdražší jachty na světě. Zakoupena v období recese, láme tato mega-jachta veškeré předchozí rekordy – pokud jde o velikost a střízlivou cenu. Vystavění trvalo dva roky a stálo 800 milionů dolarů, než vznikl tenhle vodní obr s bazénem, který je obklopen havana bary. Najdete zde i dvě plochy pro helikoptéry, 20 vodních tryskáčů, kino, knihovnu a mistrovské apartmá o velikosti 500 metrů čtverečných. A aby bylo možné se postarat o bezpečnost cestujících při dlouhých plavbách, inženýři dodali této jachtě možnost detekovat rakety i podvodní nouzový východ. Tato jachta má devět palub, z nichž každý má vlastní bezpečnostní výstup, díky čemuž z ní je ta nejbezpečnější jachta na světě, která kdy byla postavena. Je na ní dostatek prostoru pro 30 cestujících a až 70 členů posádky, aby si plavbu mohli hosté dostatečně užít. Také zde naleznete wellness centrum vybavené moderním komfortem. Roční údržba této jachty stojí 50 000 000 eur.

2. Dubai Yacht

Majitel: Šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, cena: 300 000 000 dolarů

Tato jachta se kdysi pyšnila titulem největší a nejdražší lodi. Její majitel, šejk Maktoum, si ji nechal vyrábět v roce 2001 a byla mu dodána o pět let později. K vybavení této nádherné jachty patří prostorná formální jídelna, skleněné schodiště spojující VIP apartmány a pokoje, výtahy, které usnadňují přístup k četným palubám, a několik elegantně uspořádaných salonků pro relaxaci, zábavu a společenský život. Samozřejmě, že na jachtě této velikosti a prestiže nesmí chybět přistávací plocha pro vrtulníky. Může být většinou viděna ve vodách Persého zálivu; navíc je většina prostor doplněna vestavěným klimatizačním systémem, s cílem umožnit hostům užít si cestu i v těch nejteplejších dnech.

3. Dilbar Yacht

Majitel: Alishar Usmanov, cena: 263 000 000 dolarů

Jachta, kterou vlastní ruský ocelářský magnát, Alishara Usmanov, byla postavena v roce 2005 a pojmenována po jeho matce. Tento vodní obr byl navržen slavnou návrhářskou dvojicí Lurrsonem a Timem Haywoodem. Pohodlně pojme 20 cestujících a 47 členů posádky. Pokud jde o výhody, které tato jachta nabízí, jsou tady vířivky jacuzzi, krytý bazén a přistávací plocha pro vrtulníky. Tato luxusní jachta dosahuje rychlosti od 18,4 až po 21 uzlů. Unikátní motor je vybaven vrtulí s duálním systémem, zatímco výfukový systém má speciální filtry, které brání vstupu nečistot.

4. Rising Sun Yacht

Majitel: Davin Geffen, cena: 200 000 000 dolarů

Tato loď kdysi patřila Larry Ellisonovi, generálnímu řediteli společnosti Oracle Corporation, a je v současné chvíli jedním z nejluxusnějších prvků v portfoliu Davida Geffena. Je 138 metrů dlouhá a ubytovací kapacita dosahuje až 16 cestujících. S celkovou rozlohou cca 1000 metrů čtverečných, má tato luxusní jachta na palubě basketbalovou plochu, která lze snadno změnit v přistávací místo pro vrtulník, vinný sklípek, bazén a kino. Samozřejmě, že je zde i prostor pro ponorky. Ale pouhá údržba této luxusní jachty dosahuje až na 13 milionů ročně, bez jakýchkoliv speciálních úprav a doplňků.

5. Octopus Yacht

Majitel: Paul Allen, cena: něco přes 200 000 000 dolarů

Paul Allen je ve světě znám, protože je jedním ze zakladatelů softwarového gigantu Microsoftu. Jeho dalším oblíbeným koníčkem, kromě počítačů a vývoje softwaru, je plachtění, a to je důvod, proč si dopřál tohle potěšení. Tato jachta, která je 135 metrů dlouhá, je po celém světě známa jako jedna z největších mega-jacht. Tato luxusní loď má schopnost být pod vodou celé dva týdny a je zde i dostatek prostoru pro dvě ponorky. Její kapacita je 10 osob. Také je zde bazén, kde si lidé mohou odpočinout. Německá loděnice Lurssen vybudovala tuto jachtu v Brémách. Trup je postaven z oceli a návrh měl na starosti Jonathan Quinn ze Seattlu.

6. Ameva Yacht

Majitel: Laxmi Mittal

Indický ocelářský magnát, Laxmi Niwas Mittal, má ve svém držení několik cenných kousků, a jedním z nich je rozhodně jachta Ameva, která je na seznamu nejdražších jachet. Například, v létě roku 2010, byla tato jachta pronajata J. Lo a pan Mittal pro ni zorganizoval speciální večeři po filmovém festivalu v Cannes. Tato loď může být nazvána Rolls Roycem mezi světovými jachtami. Prvním důvodem je samozřejmě pohodlí cestujících a členů posádky, dalším neuvěřitelná stabilita. Navíc má tato jachta také masážní místnosti, kryté soukromé kino, posilovnu, bazén a salon krásy. Je tu dostatek prostoru pro 16 hostů a 22 členů posádky.

7. Al Said Yacht

Majitel: Sultán Qaboos bin Said al Said, cena: 109 000 000 dolarů

Tato loď je skutečně vytvořena pro samotnou elitu. Mega-jachta Al Said je atraktivní díky své konstrukcí a struktuře, které jsou v královském stylu. Postavena v roce 2007, byla vyrobena společností Lurssen Yacht. Za jejím návrhem designu stojí Jonathan Quinn Barreta. Její kapacita je 65 hostů a 140 členů posádky, kteří si v poklidu mohou vychutnat výkony orchestru, který má 50 členů – to vám dost napoví o její velikosti. A vzhledem k tomu, že patří šlechtici, lze si představit, jak vypadá seznam hostů. Ten, kdo dostane pozvání na zábavu v této nádherné jachtě, si bude muset sehnat vrtulník, aby se na ni dostal.

8. Abdul Aziz Yacht

Majitel: Abdullah bin Abdul-Aziz Al Saud, cena: 73 000 000 dolarů

Jak již název napovídá, tento vodní obr je ve vlastnictví krále Abdullaha bin Abdula-Aziz Al Sauda ze Saudské Arábie, který ji koupil, když se stal korunovaným princem královské rodiny. Postavena v roce 1984 v přístavu Helsingor Vearft, byla tato jachta navštívena velkým množstvím členů královské rodiny. Je zosobněním mega jachty, i když má o něco menší kapacitu – 22 hostů a 14 členů posádky, která je speciálně vyškolena tak, aby se postarala o veškeré potřeby hosta a tak, aby se hosté cítily jako členi královské rodiny. Maximální rychlost této jachty je 22 uzlů, a její výletní rychlost je 21,8 uzlů. Pokud jde o luxusní vybavení, je zde vířivka jacuzzi, restaurace, která nabízí mnoho druhů kuchyně a design připomínající tragickou loď Titanic.

9. Tian Yacht

Majitel: Anil Ambani, cena: cca 80 000 000 dolarů

Tato loď, která je ztělesněním luxusu, byla z právních důvodů na titulcích novin po celém světě. Ale přesto na ní můžete vidět jedinečný přepych. Jejím majitelem je Anil Ambani, a loď byla určena pro jeho manželku, a také je jí přezdíváno Rolls Royce vod, díky fenomenálnímu dekoru a designu. Vlastně se tato jachta jmenuje Tian, což získáte, když sloučíte první dvě písmena jmen Anil a Tiny Ambaniových. Mezi výhody, které zde můžete očekávat, patří formální jídelna v klasickém stylu, pět kajut s vlastní koupelnou, a šest bezvadně zdobených, samostatných koupelen.

10. Indian Empress Yacht

Majitel: Dr. Vijay Mallaya

Dr. Vijay Mallaya je známý svým životním stylem a luxusními hračkami, a jachta Indian Empress je jednou z nich. Tento vodní obr je asi 100 metrů dlouhý a má řadu přepychových vybavení, jako je vířivka jacuzzi, vodní skútry a sofistikované vybavení pro vodní sporty. Také zde naleznete vytříbený jídelní kout, prostor k opalování, TV se satelitním přijímačem a připojení k internetu. Motory této jachty dosahují maximální rychlosti 24 uzlů, a jejich kapacita je 15 000 HP. Tato loď může být často viděna ve Středozemním moři a Indickém oceánu.

Podobné články
X