Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Móda  -  Krása

CHARISMATICKÁ AMBASADORKA L´ORÉAL PARIS

„Krása není pouze vzhled. Je to podklad, který chcete sdílet s ostatními,“ Andie MacDowell

 


Půvabná americká herečka Andie MacDowell, která se narodila roku 1958 v Jižní Karolíně, dosáhla díky hereckému talentu a charismatu celosvětového uznání. Svou individualitou dokonale znázorňuje slogan L´Oréal Paris. Není proto divu, že se již před více než pětadvaceti lety stala ambasadorkou mezinárodní kosmetické značky.


Herecké schopnosti projevuje Andie MacDowell již od osmdesátých let dvacátého století, naposledy se ovšem objevila v celovečerních filmech Footloose: Tanec zakázán, Monte Carlo nebo v nezávislém filmu Mighty Fine, kde hrála po boku své dcery Rainey Qualley. Andie MacDowell vystupovala i ve filmech a seriálech určených pro televizní stanice. Představila se ve snímku Jane by Design na stanici ABC Family nebo ve snímku Riding the Bus with My Sister na stanici CBS. Zazářila ve filmech s názvem At Risk a The Front, které se zakládaly na kriminálních novelách Patricie Cornwell. Ocenění jí ovšem přinesl seriál televizní stanice HBO s názvem Dinner with Friends.

 

Slávu získala Andie MacDowell díky romantické komedii Čtyři svatby a jeden pohřeb, která získala nominaci na Zlaté glóby. Neméně důležitým pro ni byl i western Pistolnice, kde hrála po boku herečky Drew Barrymore, či prázdninová klasika Na Hromnice o den více, kde se objevila vedle herce Billa Murraye. V dalších komediích Andie MacDowell pokračovala jako partnerka populárních herců, například Gerarda Depardieu ve filmu Zelená karta, Michaela Keatona ve snímku Jako vejce vejci a Johna Travolty ve snímku Michael. Uznání kritiky a pocty obdržela Andie MacDowell za herecký počin, kdy hrála potlačovanou mladou ženu ve filmu Stebena Soderbergha s názvem Sex, lži a video.

 

Film vyhrál zlatou palmu na festivalu v Cannes a přinesl Andie MacDowell ocenění Independent Spirit Award, Los Angeles Film Critics Award a nominaci na Zlaté Glóby.

Podobné články
X