Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Móda  -  Hodinky

PRVNÍ HODINÁŘSKÉ NOVINKY CARTIER

PRVNÍ HODINÁŘSKÉ NOVINKY CARTIER
PRVNÍ HODINÁŘSKÉ NOVINKY CARTIER
PRVNÍ HODINÁŘSKÉ NOVINKY CARTIER
PRVNÍ HODINÁŘSKÉ NOVINKY CARTIER
PRVNÍ HODINÁŘSKÉ NOVINKY CARTIER

Již 16.února startuje ve švýcarské Ženevě jedna z nejdůležitějších hodinářských akcí, na kterou se každý rok sjíždějí milovníci hodinek z celého světa – výstava Salon International de la Haute Horlogerie 2017…

Ani na letošním 28. ročníku nebude chybět hodinářský dům Cartier, aby představil exkluzivní novinky ze svých dílen. Přinášíme Vám první nahlédnutí do světa hodinek, které propojují tradiční hodinářské řemeslo s umem šperkařů a uměleckých řemeslníků tohoto slavného francouzského domu. 

HODINKY PANTHÈRE JOUEUSE 

Každý rok posouvá Cartier hranice svého hodinářského umění vždy o kousek dále. Hodinky Panthère Joueuse představují pantera, ikonické zvíře a kultovní ikonu v bestiáři domu Cartier, ve zcela nové podobě. Zvíře je na číselníku, který na první pohled postrádá ručičky, vyobrazeno ve hravém skoku ve snaze chytit diamantový míč. Nový in-house strojek 9918 MC, který hýbe tělem pantera, pak celý impozantní výjev přivádí k životu. Minuty jsou indikovány hlavou propojenou s tlapkou, zatímco hodiny udává diamantový míč. Hodinky se 40mm pouzdrem z 18 karátového bílého zlata jsou osazeny diamanty; oči pantera tvoří dva smaragdy a skvrny zdobí černý šperkařský smalt. 

HODINKY TRAIT D'ECLAT 

Tyto impozantní šperkařské hodinky propojují dva oblíbené prvky Cartier: rubíny a stuhy. Právě rubíny hrají klíčovou roli v historii stylu Cartier. Ať už na slavné tiáře princezny Grace, ozdobené diamanty a třemi kabošony rubínu, či v setu s diamanty, které dostala Elizabeth Taylor od svého manžela v roce 1957; rubíny byly pro Cartier vždy inspirací k rozšiřování své kolekce dámských šperků.
Večerní hodinky Trait d’éclat de Cartier byly inspirovány setem patnácti oválných rubínů o celkové váze 24.93 karátu, které se jako rudá stuha – symbol ženské smyslnosti – obtáčejí kolem ciferníku. Všechny drahokamy mají mimořádně identickou barvu v hlubokých odstínech intenzivní červené s oranžovo-růžovými odlesky, jež jsou typické pro oblast Mosambiku, ze které pocházejí. Jako záblesk ohně, ve francouzštině popsaný jako „trait d’éclat“, rubíny se dokonale prolínají a doplňují s diamanty bagetového brusu a brilianty na pouzdře z 18 karátového zlata. Hodinky jsou poháněny kalibrem 101 s manuálním nátahem. 

HODINKY RONDE LOUIS CARTIER XL FLAMED GOLD

Nejnovější průkopnický počin z řemeslných dílen Métiers d’Art švýcarské manufaktury Cartier v La Chaux-de Fonds, hodinky Ronde Louis Cartier, přinášejí do výroby hodinek novou techniku: flamed gold, inspirovanou metodou oxidace při tepelném modření hodinářských ručiček. Tato technika vyžaduje dokonalé zvládnutí práce s žárem, neboť právě přesná teplota je tím, co je třeba k vyvolání potřebné barvy: nejvyšší žár plamene vytvoří modrý odstín, nejchladnější béžový. Vzor pantera s detailním vyvedením srsti, je vyrýván do číselníku z 18 karátového žlutého zlata. Zlatá destička se zahřeje pro získání výchozí barvy a postupným rytím a zahříváním dalších vrstev je získáván motiv s celou paletou barev. Výsledek této velmi delikátní ruční práce, která si vyžaduje ohromnou koncentraci řemeslníků – je ohromující. Hloubku a barevnou bohatost výjevu pantera v různých odstínech béžové až po hnědou doplňují diamanty bagetového brusu po obvodu 42mm pouzdra. Hodinky jsou vyrobeny v limitované edici 30 kusů.

Podobné články
X