Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Lifestyle

WHISKY CHIVAS REGAL ULTIS – ESENCE PRAVÝCH MUŽŮ

WHISKY CHIVAS REGAL ULTIS – ESENCE PRAVÝCH MUŽŮ
WHISKY CHIVAS REGAL ULTIS – ESENCE PRAVÝCH MUŽŮ
WHISKY CHIVAS REGAL ULTIS – ESENCE PRAVÝCH MUŽŮ
WHISKY CHIVAS REGAL ULTIS – ESENCE PRAVÝCH MUŽŮ
WHISKY CHIVAS REGAL ULTIS – ESENCE PRAVÝCH MUŽŮ
WHISKY CHIVAS REGAL ULTIS – ESENCE PRAVÝCH MUŽŮ

Nová whisky Chivas Regal Ultis je vůbec první míchanou sladovou whisky této legendární značky propojující pět vzácných single malt whisky z palíren Chivas Brothers…

Luxusní blended malt s komplexní chutí, zářivě zlatým odstínem, plným bohatým aroma a exkluzivním balením, ztělesňuje filozofii a víru značky v úspěch, který teprve sdílený s ostatními přináší to pravé uspokojení. Chivas Regal Ultis je dokonalým způsobem, jak oslavit úspěch se svými přáteli a nejbližšími.    

V historii značky Chivas Regal se na pozici hlavního Master Blendera, mistra v míchání whisky, vystřídalo od roku 1909, kdy byla vytvořena první whisky Chivas Regal, pět výjimečných mužů. Vznik Chivas Regal Ultis za použití pěti jednosladových whisky z palíren Allt A'Bhainne, Braeval, Longmorn, Strathisla a Tormore, je uctěním jejich vášně a oddanosti řemeslu. Pro její zrání bylo z milionů sudů v inventáři palírny Strathisla vybráno současným Master Blenderem Collinem Scottem a jeho týmem méně než 1 % z nich. Tradiční ruční metoda výběru jednotlivých sudů, tzv. handpicking, zajišťuje směsi mimořádnou kvalitu. Pomalý proces periodické neboli frakční destilace, který probíhá výlučně v měděných kotlích, zachycuje srdce spiritu vyznačující se jemností a velkorysostí, jež je pro značku typická. Název Ultis je pak propojením slov „ultimate“ pro výtažek toho nejlepšího z Chivas Regal a latinského „fortis“, tedy síla či intenzita.  

Colin Scott o vzniku whisky říká: „Pečlivým výběrem pěti unikátních single malt whisky z regionu Speyside jsme společnou prací vytvořili výjimečnou směs, která je opravdovou esencí Chivas Regal. Každá sladová whisky nese odkaz jednotlivých  Master Blenderů, jež dodali finálnímu produktu svůj podíl odborné znalosti. Právě tato expertíza činí Chivas Regal Ultis exklusivní a zajišťuje jí dokonalé ztělesnění sdíleného úspěchu.“ 

Každou z pěti single malt whisky ukrytých v Chivas Regal Ultis spojuje jemnost a štědrost v chuti. Whisky z palírny v Tormore je bohatá na citrusové a pomerančové tóny. Whisky z Longmorn má krémovou jemnost s vanilkovo – karamelovým charakterem. Strathisla zaujme sladově ovocnou chutí s lehkou sladkostí. Chuť koření a sladu whisky z palírny Allt A’Bhainne je v závěru vyrovnaná a delikátní. Whisky z Braevalu, uzavírající pětici, je pak komplexní, s květinovou chutí s tóny medu. 

CHUŤOVÝ PROFIL

Chivas Regal Ultis má tmavě zlatavou barvu s jantarovými odlesky. Aroma whisky v sobě ukrývá zralé broskve doplněné o tóny skořice, karamelek a medu. V chuti se na patře rozvíjí jemná vanilková textura s náznakem svěží ovocnosti po mandarinkách a meruňkách, aby následně uvolnila prostor pro mléčný karamel, hřejivý hřebíček a lehce pikantní zázvor. Výrazný závěr je dlouhý a bohatý s náznakem vřesu, zanechávající plný a uspokojující zážitek.

O značce Chivas Regal

Celosvětově proslulá prémiová whisky Chivas Regal, vyráběná od roku 1909, je považována za globální ikonu ve svém odvětví. Nadčasová klasika je proslulá pro svoji nejvyšší kvalitu, výjimečnou chuť, jedinečný styl a exkluzivitu. Chivas Regal se dnes prodává ve více než 150 zemích po celém světě. S důrazem na velkorysost, podnikání a morální zásadovost, které jsou stěžejními hodnotami značky, spustil Chivas Regal v roce 2014 kampaň Win the Right Way. Ta má za cíl inspirovat nové generace a pozitivně ovlivňovat životy jiných. Sortiment Chivas Regal, který je uznáván jako ztělesnění nejlepšího stylu, zahrnuje: Chivas 12, Chivas Extra, Chivas 18, Chivas 25, ultra prestižní Chivas Regal The Icon a Chivas Brother Blend exkluzivně pro Global Travel Retail. Novinkou v portfoliu značky je Chivas Regal Ultis, první sladová míchaná whisky značky, která je pravou esencí Chivas Regal. V rámci České Republiky je v distribuci společnosti Jan Becher – Pernod Ricard. 

O společnosti  Jan Becher – Pernod Ricard 

Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a. s., je společnost s českými kořeny a celosvětovou působností. Byla založena v roce 1807 slavnou karlovarskou rodinou Becherů a její hlavní činností je výroba a prodej prémiových alkoholických nápojů. V roce 1997 se stala součástí francouzské skupiny Pernod Ricard, jednoho ze dvou největších výrobců prémiových lihovin a vína na světě.

Podobné články
X