Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Lifestyle  -  Vína

ŠUMIVÉ VÍNO FREIXENET

ŠUMIVÉ VÍNO FREIXENET
ŠUMIVÉ VÍNO FREIXENET
ŠUMIVÉ VÍNO FREIXENET
ŠUMIVÉ VÍNO FREIXENET
ŠUMIVÉ VÍNO FREIXENET
ŠUMIVÉ VÍNO FREIXENET

Freixenet je šumivé víno vyrobené ve Španělsku, východně od Barcelony v Katalánsku…

 


Freixenet vznikl po spojení dvou španělských rodin s dlouhou historií v oblasti vinařství : rodina Ferrers, vlastníci Freixeneda, zemědělského pozemku ze 12.století v Sant Quintíde Mediona v Alt Penedès; rodina Salas, vinaři od roku 1830 a zakladatelé Casa Sala, vinařského exportu do Latinské Ameriky, v Sant Sadurní d'Anoia.


Těsně před koncem 19.století, Dolores Sala Vivé, vnučka zakladatele Casa Sala, se vdala za Pedra Ferrera Bosche z La Freixeneda. Toto období zažilo postupnou ztrátu španělských kolonií a produkce vína klesající během nákazy révy, která zničila vinice napříč Evropou. Tyto hrozny jsou stále původními hrozny dnešních Cava, někteří výrobci zkoušejí používat Champagne víno ze Chardonnay a Pinot noir. Výsledkem je, že novomanželé s otcem Dolores se soustřeďují na rodinný business Sala a šumivá vína vyrábí dle tradičních metod nebo metody Champenoise. Jméno pochází z La Freixenada – rodinný, vinnařský pozemek se od 13.století nachází v regionu Alt Penedès.


V roce 1941, Freixenet vypustil hlavní produkt v Carta Nevada. V roce 1974 zaznamenala společnost mezinárodní úspěch s jiným Cava - Cordon Negro. Vinařství je situováno naproti hlavnímu nádraží v katalánské vesničce Sant Sadurní d'Anoia. Okolo 95% z celkového objemu španělské produkce Cava production pochází z Katalánska, Sant Sadurní d'Anoia je domovem mnoha rozsáhlých, španělských výroben vína.


Tato značka je velice dobře známa díky Vánočním videům. Každý rok je některá celebrita pozvána natočit dvouminutový spot a popřát Šťastné Vánoce všem lidem. Shakira se stala tváří v roce 2010, ostatní celebrity, které se objevili ve vánočním videu Freixenet šumivého vína, jsou například Antonio Banderas, Sharon Stone, Demi Moore a Kim Basinger.

Podobné články
X