Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Lifestyle  -  Vína

Moët & Chandon a Velký Gatsby

Oficiální šampaňské filmu Velký Gatsby režiséra Baze Luhrmanna připíjí této velké filmové události a epoše stylu...

 


Značka Moët & Chandon s potěšením oznamuje, že se stala oficiálním šampaňským filmové adaptace Velkého Gatsbyho od režiséra Baze Luhrmanna. Jedinečný a kreativní scénárista/producent/režisér Baz Luhrmann představuje filmovou adaptaci románu F. Scotta Fitzgeralda. Baz Luhrmann pojal celou adaptaci klasického příběhu svým originálním vizuálním stylem – a oživuje tak jednu epochu, kterou takto na filmovém plátně ještě nikdy nikdo nespatřil. V hlavní roli se představí Leonardo DiCaprio. Netrpělivě očekávaná adaptace jde do kin 10. května 2013 a 15. května zahájí 66. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Radostná oslava života a luxusní party, které film ztvárňuje, dělají z filmu přirozeného partnera nejoblíbenějšího šampaňského vína na světě.

 


 
ÉRA BOUŘLIVÉ OSLAVY ŽIVOTA V ELEGATNÍM STYLU


Nástup stylu art deco v umění a jazzu v hudbě, příchod filmu a automobilu – nadšené vítání moderního věku a dynamika v umění a kultuře. Je jen málo dalších období, kdy se art de vivre slavilo tak bezostyšně a divoce, jako v ‚bouřlivých dvacátých letech.‘
 
Film se odehrává právě na vrcholu této éry. Bouřlivé, ale vždy elegantní party ve Velkém Gatsbym jsou přesně ve stylu Moët & Chandon. Ostatně značka je tam i vidět – tu štědře naplněná sklenka Moët Impérial a další ‚efekty‘ – například šampaňské pyramidy a obrovské, nadživotní lahve šampaňského. Ze všeho vyzařuje nezastřená a extrovertní chuť užívat si luxusu s Moët & Chandon.
 
„Přestože v roce 1922, tedy v roce, kdy se Velký Gatsby odehrává, již plně vládla prohibice, hodně lidí stále dováželo ilegálně vína z Evropy a Kanady,“ vysvětluje kostýmní výtvarnice a produkční filmu Catherine Martin. Značka Moët & Chandon produkčnímu týmu velmi pomohla v přípravné fázi – dokonce se zjistilo, že ročník Moët & Chandon 1921 byl mimořádný svojí kvalitou v rámci celého desetiletí.  Důvodem byly z části netypicky pozdní přízemní mrazíky, které zničily většinu úrody, ale přeživším hroznům daly neuvěřitelně koncentrovanou chuť. Catherine Martin pokračuje: „Úžasná kvalita ročníku 1921 by jistě neunikla pozornosti muže s vytříbenou chutí, vkusem i konexemi, jakým byl i Gatsby. Určitě také neuškodilo, že značka Moët & Chandon měla v archivu původní návrhy vinět tohoto ročníku, které jsme tak mohly pro účely natáčení replikovat. A právě z těchto důvodů jsme se s Bazem shodli na tom, že taková spolupráce je pro film z uměleckého i faktografického hlediska velmi přínosná. Jak se dalo naznačit o pravdu o postavě Jay Gatsbyho lépe, že je zapleten do ilegální výroby a distribuce alkoholu, než že jsme naplnili jeho rezidenci tím nejlepším alkoholem, který tehdy svět znal.“
 

 


VELKÝ GATSBY A ŠAMPAŇSKÉ STŘÍBRNÉHO PLÁTNA: STYLOVÉ PARTNERSTVÍ


Moët & Chandon je šampaňským stříbrného plátna, takže spolupráce s filmem Velký Gatsby je přirozeným krokem. Moët & Chandon stojí u zrodu filmových scén různých oslav od samého počátku kinematografie; značka debutovala na stříbrném plátně již v roce 1928. Šampaňské Moët & Chandon se od té doby objevilo v celé řadě filmů různých žánrů od legendárních režisérů a po boku legendárních herců.
 
„Moët & Chandon vyznává krédo, že oslavy jsou nedílnou součástí života. Jsme velmi potěšeni, že nový film Velký Gatsby režiséra Baze Luhrmanna – stejně jako Moët & Chandon – zachycuje esenci oslav a party této éry,“ sdělil Arnaud de Saignes, ředitel pro mezinárodní marketing a komunikaci společnosti Moët & Chandon. „Velký Gatsby je přesně ve stylu Moët & Chandon: krása, luxus a extrovertní lehkost s dotekem elegance a modernosti.“
 


O značce Moët & Chandon


Moët & Chandon je již od roku 1743 šampaňských úspěšných a krásných lidí. Tato značka je známá svými úspěchy a mnoha prvenstvími ve výrobě šampaňského a svým inovátorským duchem. Moët & Chandon je značka, která světu představila šampaňské víno. Moët & Chandon je synonymem dlouholeté tradice i moderních prožitků. Moët & Chandon je značka, která již téměř 270 let pomáhá zpestřovat ty nejkrásnější okamžiky osobního života i profesního úspěchu.
Již skoro sto let oslavuje Moët & Chandon kouzlo červeného koberce ve světě mezinárodní kinematografie. Značka Moët & Chandon dlouhodobě podporuje filmové ceny a jejich slavnostní předávání, například Zlaté glóby a mezinárodní filmové festivaly v Benátkách, Berlíně a San Sebastianu.
 


O filmu Velký Gatsby


Ve filmu Velký Gatsby hraje hlavní postavu Jay Gatsbyho na Cenu Americké filmové akademie nominovaný Lenonardo DiCaprio (Nespoutaný Django, Letec). Tobey Maguire hraje postavu Nicka Carrawaye a na Oskara nominovaná Carey Mulligan (Škola života) hraje Daisy.  Ve filmu dále hrají Joel Edgerton, Isla Fisher, Jason Clarke, Elizabeth Debicki, a Amitabh Bachchan.


Na Oskara nominovaný režisér Baz Luhrmann (Moulin Rouge!) natočil tento film ve 3D podle scénáře, který napsal společně s tradičním spolupracovníkem, scénáristou Craigem Pearcem podle Fitzgeraldova románu. Luhrmann film také koprodukoval společně s Catherine Martin, laureátem Ceny Americké filmové akademie Douglasem Wickem (Gladiátor), Lucy Fisher a Catherine Knapman. Výkonnými producenty jsou laureát Ceny Americké filmové akademie Barrie M. Osborne (Pán Prstenů: Návrat králeg), Shawn JAY Z Carter a Bruce Berman.  Catherine Martin, sama dvojnásobná laureátka Ceny Americké filmové akademie a kostýmní (Moulin Rouge!) navrhla kostýmy i produkci. Střih měli na starosti Matt Villa, Jason Ballantine a Jonathan Redmond, za kamerou stál Simon Duggan.  Hudbu složil Craig Armstrong pod uměleckým vedením koproducenta Antona Monsteda.


Natočilo studio Warner Bros. Pictures ve spolupráci s Village Roadshow Pictures, A&E Television, a Bazmark/Red Wagon Entertainment Production. Film Baze Luhrmanna Velký Gatsby (The Great Gatsby) má premiéru 10. května 2013. Film bude distribuován v 3D a 2D společností Warner Bros Pictures, která je součástí koncernu Warner Bros. Entertainment Company, a ve vybraných teritoriích společností Village Roadshow Pictures.

Podobné články
X