Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Lifestyle  -  Lázeňská centra

HOTELOVÝ SKVOST V CENTRU LÉČIVÉ SÍLY PIEŠŤAN

HOTELOVÝ SKVOST V CENTRU LÉČIVÉ SÍLY PIEŠŤAN
HOTELOVÝ SKVOST V CENTRU LÉČIVÉ SÍLY PIEŠŤAN
HOTELOVÝ SKVOST V CENTRU LÉČIVÉ SÍLY PIEŠŤAN
HOTELOVÝ SKVOST V CENTRU LÉČIVÉ SÍLY PIEŠŤAN
HOTELOVÝ SKVOST V CENTRU LÉČIVÉ SÍLY PIEŠŤAN
HOTELOVÝ SKVOST V CENTRU LÉČIVÉ SÍLY PIEŠŤAN

Vyhlášené slovenské lázně Piešťany oplývaji nejen léčivými účinky unikátní minerální vody a sirného bahna, ale také nádherným prostředím a kvalitními službami...

Jako dobrotivý vládce se v lázeňské zóně nad krásným parkem tyčí zrenovovaný pětihvězdičkový hotel s vlastním balneoprovozem – Danubius Health Spa Resort Thermia Palace. Překrásné prostory pamatují i návštěvu Edvarda Beneše, Vlasty Buriana nebo Alfonse Muchy.

PIEŠŤANY PATŘÍ UŽ VÍCE NEŽ 100 LET k předním evropským lázním, které se zaměřují na léčbu onemocnění pohybového aparátu spojených s bolestmi zad nebo kloubů, revmatismu a nervového systému. Jedinečné léčivé bahno a termální minerální voda spolu se speciálními léčebnými postupy pomáhají zmírňovat záněty kloubů, zpomalovat jejich degenerativní proces a obnovovat hybnost, přispívají k regeneraci poškozené chrupavky a umí rovněž posílit imunitní systém.

BLAHODÁRNÝ VLIV LÉČIVÝCH PROCEDUR doplňuje v Piešťanech nádherné prostředí lázní a kvalitní servis v mnoha špičkových hotelech, mezi nimiž vyniká fascinující Thermia Palace s lázeňským domem Irma. Hotel má za sebou více než stoletou minulost, která se odrážív nádherném architektonickém řešení budovy a uměleckém ztvárnění výzdoby. Pohodlí hostů a moderní požadavky na lázeňský provoz pak zajistila nedávná citlivá rekonstrukce. Díky ní se hotel Thermia Palace stal prvním lázeňským pětihvězdičkovým hotelem na Slovensku.

VZNOSNÁ BUDOVA Z ROKU 1912 leží v těsné blízkosti termálních pramenů a zdrojů léčivého bahna. Nabízí 111 pokojů, z toho 15 apartmánů. O kulinářské zážitky je postaráno v restauraci Grand, kde příjemnou atmosféru pravidelně dotváří živá hudba. Užít si příjemnou chvíli nad šálkem kávy můžete v Café Alexander s terasou a výhledem do parku. Pro menší setkání lze využít salónek Hubertus a Ferdinand.

LÉČBA POMOCÍ TERMÁLNÍ VODY a sirného bahna probíhá hned vedle hotelu v Danubius Health Spa Irma. Hosté sem z hotelových prostor pohodlně přejdou vnitřní chodbou. Čeká na ně více jak 60 léčebných a relaxačních procedur v nově zrekonstruovaných historických prostorách. Nejvhodnější léčebné a regenerující postupy doporučí lázeňský lékař. Kromě historických léčivých bazénů uvnitř starobylé budovy (Zrkadlisko a Bahnisko) mají návštěvníci k dispozici i vnější termální bazén. Lázeňský hotel hýčká své hosty rovněž možností návštěvy Danubius Premier Fitness, sauny či Emporium Wellness & Beauty centra.

HISTORIE HOTELU je spjatá s mnoha významnými jmény. K častým hostům hotelu Thermia Palace už od jeho otevření patřili králové, šejkové nebo maháradžové. Ze známých osobností československého veřejného života zde pobýval např. malíř Alfons Mucha, který byl tak nadšený z blahodárného účinku lázeňských procedur a pohostinnosti personálu, že hotelu věnoval alegorickou olejomalbu s motivy zdejšího kraje, jenž je pojmenovaný: „Buď pozdravený, požehnaný prameň zdravia.“ Hotel však svou návštěvou poctil i prezident Edvard Beneš nebo známý herec Vlasta Burian. Vynikající český komik zde našel nejen poklidné místo pro načerpání sil, ale také příležitost k odreagování. V předválečných časech se s radostí zúčastnil zdejší soutěže o nejkrásnější automobil s názvem Concours d´Elégance.

PRÁVĚ HOTEL THERMIA PALACE vytváří skvělou atmosféru pro konání podobných výjimečných událostí. Na dávnou tradici automobilové soutěže je již několikátý rok úspěšně navázáno v podobě přehlídky historických vozidel s názvem Zlaté stuhy – Concours d´Elégance. V hotelu však můžete zažít i předvánoční koncerty v Café Alexander, masopustní bál v Grand restaurantu, trhy lidových řemesel nebo myslivecké slavnosti.

LÁZEŇSKÝ OSTROV, kde se hotel Thermia Palace nachází, láká k příjemným procházkám nejen po přilehlých cestičkách sympaticky lemovaných zelení, nádherným lázeňským parkem, ale i k návštěvě Piešťan. Hosty do města nasměruje blízký Kolonádový most přes řeku Váh. Vyznavačům golfu pak Lázeňský ostrov nabízí skvělou příležitost okusit rozlehlé 9 jamkové hřiště.

SPOLEČNOST DANUBIUS HOTELS GROUP, která hotel Thermia Palace vlastní, věnuje péči o historické budovy a přilehlý lázeňský provoz maximální pozornost. Zájemci o zdraví prospěšný odpočinek si tak mohou vybírat hned z několika jejích hotelů, např. čtyřhvězdičkový Danubius Health Spa Resort Esplanade, tříhvězdičkový Spa Hotel Splendid a Vila Trajan nebo dvouhvězdičkové hotely Spa Hotel Pro Patria, Hotel Jalta a dependance Smaragd a Šumava.

HOTEL THERMIA PALACE však mezi nimi poznáte na první pohled, a to nejen podle vzezření, ale i podle jeho neobvyklého znaku – páva. Podle legendy prý bílý páv, který se procházel po starobylých Piešťanech, onemocněl. Sklouznul však do místního bahna a za nějaký čas se díky němu opět uzdravil. V hotelu Thermia Palace tak najdete umělecky ztvárněného páva téměř na každém kroku. Připomíná, že léčivá síla přírody právě zde pomáhá komukoli, kdo ji potřebuje.

DALŠÍ INFORMACE NAJDETE NA: www.piestany.danubiushotels.sk : www.thermiapalace.sk

Podobné články
X