Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Cestování  -  Destinace

TOP 10 TROPICKÝCH OSTROVŮ

Pomalu se chystáme na ty horké dny, kdy každý při polední pauze v práci mění své pozadí u počítače za nějaké s letní tématikou...


Někteří se zkrátka nemůžou dočkat, až vyrazí na svoji dlouhodobě plánovanou dovolenou, ale někteří si ještě nejsou jisti datem nebo destinací. Pokud náhodou patříte také do takové skupiny, zde jsou nějaké tipy na zajímavá a exotická místa, která by se vám jistě hodila i na plochu toho počítače. Jen by byla obohacena vlastními nezapomenutelnými zážitky. Zde je top 10 tropických destinací, které vás nenechají v klidu.

 

01.Top 10-tropical islands- Heron-Australia


1. Ostrov Heron, Austrálie
Když mluvíme o letní turistice, většina prázdninových destinací zní už jako klišé, pokud patříte mezi lidi, kteří raději zkouší něco nového a trochu odlišného od válení se na sluníčku celé dny. Potom je pro vás ostrov Heron dobrou volbou. Tím, že leží přibližně 72 km od pobřeží Queenslandu na jižním konci Velkého bariérového útesu, čítá tento ostrov spoustu exotických zvířat a ptáků. Je to jedno z těch míst, kde můžete jít na procházku, proběhnout se na pláži, nebo v případě, že se zde nacházíte někdy mezi listopadem a únorem, jsou zde šance, že zahlédnete někde v dáli i velryby. Jelikož ostrov není tak veliký, prakticky všichni turisté jsou ubytováni v „Heron Island Resort-a“ v malých a útulných dřevěných chatkách na pláži, které většinou směřují přímo k moři. Kromě příjemného procházení se na pláži, je zde také zajímavá možnost zapojit se do hodin potápění a focení pod vodou. Díky celkové rozloze ostrova (800 m na délku a 300 m na šířku) tu nikdy nemůže být přelidněno, takže je perfektním místem pro naprostou relaxaci a pauzu od zbytku světa.

 

02.Top 10-Tropical islands- Piha-New Zealand


2. Ostrov Piha, Nový Zéland
Tento ostrov s černým pískem leží na západě, 40 km od Oaklandu, a když přijde na řeči o surfování, má tu nejlepší pověst díky svým skvělým plážím s vlnami z Tasmánského moře. Co ale činí toto místo ještě výjimečnějším, je dechberoucí krajina s nádhernou skálou „Lion Rock“, ze které je bezpečně vidět na celou hlavní pláž. Zároveň bylo prostředí tohoto ostrova několikrát použito v několika filmech. Díky velice milým obyvatelům ostrova je zde také velmi uvolněný způsob života. Piha je dokonalou destinací pro všechny, kdo mají rádi dobrodružství. K již zmiňovanému surfingu, lidé se navíc mohou procházet nádhernou krajinou ostrova Piha, navštívit mnoho klubů v blízkosti pláží, nebo se zde mohou oddávat různým sportům, jako třeba tenisu, který je tu velmi oblíbený. Je to opravdu místo pro ty, kteří hledají spíše rekreační dovolenou, ale můžete si být jisti, že i přes to vás dříve nebo později Piha, nebo alespoň jeho vlny, zvednou na nohy.

 

Top 10-tropical islands 99


3. Ostrov Shikoku, Japonsko
Bahamy, Seychely, Havaj,… to jsou nejběžnější destinace, které hned lidi napadnou, když před nimi zmíníte tyrkysové vody a bílý písek. Ale mysleli byste si někdy, že pro takový pohled můžete navštívit třeba Japonsko?
Ozuna Kaisuiyokujo je jedno z míst, které sedí předchozímu popisu. Leží podél východního pobřeží ostrova, blízko městu Tokushima, a tento idylický resort poskytuje výhled na Tichý oceán. Místo je vhodné jak pro ty, kdo chtějí relaxovat celý den na sluníčku, tak i pro ty, kteří od své dovolené očekávají více. Nachází se zde totiž nejrůznější typy hotelů s nabízenými aktivitami. Navíc je místo vzdálené jen pár hodin od Tokya a pokud se tu objevíte mezi květnem a srpnem, můžete se setkat s mořskými želvami, pokud se vám nějakým způsobem povedlo je prošvihnout na ostrově Heron.

 

04.Top 10-Tropical islands- Belize-Central America


4.  Belize, Střední Amerika
Když už mluvíme o všech těch rekreačních prázdninách, druhým největším korálovým útesem na světě je Belize – místo pro takové turisty, kteří si přejí strávit svoji dovolenou jen s přírodními ovocnými džusy, plamami a hromadou knížek a časopisů kolem sebe. Zajisté může sloužit jako ideální romantická destinace pro dva, nebo klidně pro celou partu přátel. Rozpětí cen i hotelů je různé, takže si každý může najít něco pro svoji kapsu. Pokud si zvolíte tuto destinaci jako tu svoji prázdninovou, nejprve si budete nejspíše připadat, jako byste se octli ve filmu Piráti z Karibiku, ale zároveň se sami sebe začnete ptát, proč jste si tohle místo na prázdniny nevybrali už dříve.

 

05.Top 10-Tropical Islands-koh tarutao-Thailand


5. Koh Tarutao, Thajsko
Thajsko je země, která s rapidním rozvojem turismu začala přibližně před deseti lety, a to z dobrých důvodů. Většina lidí popisuje zemi jako jednu dlouhou a krásnou thajskou masáž. Naším doporučením je ostrov Koh Tarutao – místo, jehož název přeložený z malajského jazyka znamená „tajemno“ a „příroda“. Je to ideální místo k zapomenutí na všechny své povinnosti a k relaxaci na teplém písku s dokonalým výhledem. Taruto je zároveň velmi dobře chráněný národní park, kde se nenachází takové množství luxusních hotelů. To je ten důvod, že když už sem turisté přijedou, dostanou k tomu slušnou dávku soukromí. Ubytování je tu většinou ve formě okouzlujících bungalovů, které jsou umístěny na třech hlavních pláží ostrova, se stravou sestávající se především z místních a tradičních thajských jídel. Pro lidi, kteří rádi poznávají nové zvyky a kultury, je Koh Tarutao bezvadným místem, jelikož kombinuje právě jak vzdělávací, tak relaxační aspekty cestování.

 

06.Top 10-Tropical islands- Bazaruto- Mozambique


6. Ostrov Bazaruto, Mosambik
Součástí národního parku Bazaruto je největší ostrov v celém titulním souostroví. Teplý mosambický proud pomáhá s konstantní akumulací písku a rozšiřování pláží ostrova. Co činí ostrov tak nádherným a mimořádným, je také velmi dobře známá a extrémně průhledná čistá voda, která ho obklopuje. Když jsme před chvílí zmiňovali výměnu tapet u ploch počítačů vlastními nezapomenutelnými zážitky, měli jsme na mysli právě tuto destinaci. Teplý vzduch, klid a ticho obohacené jen o zvuk vln bude stačit k tomu, abyste zapomněli na všechno trápení z vaší kanceláře.

 

07.Top 10-Tropical islands-Mosquito-Bay-Vieque-Puerto Rico


7. Vieques, Portoriko
Poté, co Americké námořnictvo opustilo v roce 2003 po více než 60 letech tuto krásnou oázu, kterou používalo pro jejich oddílové cvičení, zanechali po sobě něco skutečně ryzího – netknuté přírodní místo. Dnes je jedním z mála míst tohoto druhu. Jsou zde jen dvě důležitá města (s počtem obyvatel nižším než 10 000) – Isabel Segunda v severní části ostrova a Esperanza v jižní. Přestože překrásná pláž „Plaza de la Chiva“ láká ročně spousty turistů, důvodem, proč se nachází na našem seznamu, je vlastně díky zálivu „Puerto Mosquito-a“, jednoho ze sedmi oficiálních bioluminescentních zálivů na naší planetě. Krása tohoto jevu přispívá k čistotě vod zálivu. Pokud se rozhodnete navštívit magický Vieques, určitě si naplánujte noční plavání, nebo malou okružní plavbu v místních loďkách. Obklopeni třpytivými a kouzelně zelenomodrými mikroorganismy si budete připadat, jako byste se stali součástí nějakého akvarelu, jako ve filmu „Jak přicházejí sny“.

 

08.Top 10-Tropical Islands-Scrub island-British Virgin Islands


8. Ostrov Scrub, Britské Panenské ostrovy
Tato nabídka je jedna z těch luxusnějších. Skoro všechno ubytování je zde součástí nově otevřeného resortu „Luxury Resort-a“, prvního svého druhu za posledních 15 let v této oblasti. Britské Panenské ostrovy nebyly pro turisty doposud tak dobře známé a lákavé, ale konstrukce tohoto luxusního komplexu začala tuto situaci pomalu měnit. S pohodlným ubytováním, skvělým výhledem na oceán a velmi kvalitními službami, se nebudou nikdy chtít vrátit domů ti, kteří touží po tropické dovolené a dorazili právě sem, na tento půvabný ostrov. Jelikož je počet pokojů a apartmánů limitovaný, klid a soukromí je garantované.

 

09.Top 10-tropical islands-Mabul-Malaysia


9. Ostrov Mabul, Malajsie
Malý ostrov situovaný v jihovýchodní části Sabah v Malajsii byl obvykle do sedmdesátých let považovaný za prostou rybářskou vesničku. A před dvaceti lety začal získávat svoji popularitu díky své blízkosti k ostrovu Sipadan, který je populární mezi profesionálními potápěči. Kousek po kousku se řeči o této neuvěřitelné kráse začaly šířit a od té doby se ostrov začal více a více objevovat v cestovatelských plánech turistů z celého světa. Ubytování je exkluzivně formou bungalovů na vodě. Co je ale jednou z nejzajímavějších atrakcí, je výskyt fauny, který může být srovnáván s Galapágami. Pokud se rozhodnete strávit několik dní na tomto místě, vašimi sousedy se stanou exotické olihně, sépie, medúzy a samozřejmě Nemo, klaun očkatý.

 

10.Top 10- tropical islands- Africa- Zanzibar


10. Zanzibar, Tanzanie
Konečně se vám chystáme doporučit také dovolenou v Africe. Přestože tento kontinent není často spojován s tradičními luxusními destinacemi, v Indickém oceánu podél východního pobřeží leží ostrov Zanzibar. Kromě nádherných pláží s tyrkysovými vodami, které ostrov nabízí, se zde nachází jedinečné historické centrum města zvané „Stone Town“. Je nejvhodnější zejména pro turisty, kteří rádi objevují něco nového a zároveň si užívají odpočinku na sluníčku.

Podobné články
X