Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Cestování  -  Destinace

Dokonalý sváteční výlet

Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet
Dokonalý sváteční výlet

Ptáte se, co asi může být dokonalý sváteční výlet? Co takhle sedm různých destinací světové třídy za sedmnáct dní? Říkáte, že to je nemožné?


Ale právě naopak… Průměrná sváteční cesta je asi sotva lepší než tato. Dokonalý výlet bere jeden pár na cestu po sedmi různých destinacích během sedmnácti dní. Pouhých sedmnácti dní! Tato báječná cesta začíná 1. prosince v Londýně a celá záležitost vás vyjde na 78990 dolarů, což pokryje jakékoliv výdaje páru, včetně letenek v business třídě a ubytování v těch nejlepších hotelech.


Naše cesta začíná v Londýně, hlavním městě Velké Británie; v místě, které nabízí nespočet připomínek a momentů velkolepé Britské historie doslova na každém kroku. Ti, kdo jsou unaveni z věčného prohlížení památek, mohou vždy jít nakupovat do známých ulic jako Regent Street, Oxford Street a Piccadilly Circus.


Z Londýna pak pokračuje naše cesta až do další zastávky – New Yorku; města, které nikdy nespí a místa, které byste mohli objevovat celý život a stejně byste nikdy nezjistili všechna jeho tajemství. Mimo jiných památek zde můžete navštívit Rockefellerovo centrum, stejně jako nejznámější vánoční stromky na světě, legendární 5th Avenue, Bloomingdales a Macy’s, Svět Walta Disneyho, Orlando a mnoho, mnoho dalších.


Další zastávkou je pak Medellin nacházející se v jedné z nejoblíbenějších destinací Jižní Ameriky – Kolumbii. Zastavujeme se zde pro velmi známou vánoční městskou tradici Lights Fiesta – noc, která se jednou ročně promění na den díky nespočetnému množství světýlek, dekorací, veselí a obřím zářivým 3D postavám. Tento rok je výjimečný, protože místní plánují vytvořit Lights Fiesta ještě větší, aby tak oslavili 50 let léto překrásné tradice.
Opouštíme zářivá světýlka Kolumbie a míříme do staré Evropy a jednoho z jejich věčných měst, města světel – Paříže. Můžete zde navštívit vše možné, popravdě je toho příliš mnoho vzhledem k délce pobytu. Co byste opravdu neměli propásnout je Marché de Noel, jedinečný Vánoční trh, který zahrnuje řemeslníky, jídlo, nespočet vánočních stánků, zkrátka trochu od všeho, co si kdo může přát. Podle mnoha lidí se rozhodně jedná o jeden z nejlepších trhů v Evropě.


Z Paříže míříme až do vzdálené Asie na místo, které mnoho lidí fascinuje i mate – Singapur, inspirace pro mnoho z nejrychleji vyvíjejících a měnících se Asijských tygrů a jednoho z nejbohatších míst světa. Zjistěte, jak oslavují v této části světa, navštivte Orchard Street, abyste nasáli sváteční atmosféru pomocí hudby, představení a mnoha dalšího.


Další zastávka se nachází zpět v Evropě, tentokrát je to město nejstarších a nejbohatších světových elit, a to Monte Carlo. Můžete zde zažít mnoho věcí, ale jedna věc, která vám nemůže uniknout je přebytek. Přebytek všeho. Pouze něco vykonat nestačí, musí to být vykonáno stylově a je třeba naznačit, že toto je místo hojnosti. I když vynecháte casina, do očí vám dál budou svítit obrovské počty světel v tomto místě. Bílá, zlatá a stříbrná světla vás budou provázet cestou z Place du Casino do zahrad Boulingin a na Avenue de Monte-Carlo.


V závěru pak cesta končí v sousedství, ve Městě hudby, dalším z věčných měst imperialistického odkazu – Vídni. Toto město nabízí cokoliv, v co byste kdy mohli doufat, od lustrů v Katedrále svatého Štěpána po nákupní stres v Grabenu a Kärntnerstrasse. Je to jedinečná směs staré imperiální Evropy z dob dávno minulých a věčně se měnící a rozvíjející se Evropy; mladé, zajímavé a odhodlané stanovit si, kým se nakonec stane. Zatímco si užíváte jedna z nejpůsobivějších vánočních osvětlení, byla by škoda nesáhnout po příležitosti k vánočním nákupům, například na radničním náměstí, Rathausplatz. Toto místo vypadá jako hrad z jakési pohádky a hostí největší městské vánoční trhy. Řemeslníci zde prodávají vše od ručně dělaných výrobků a suvenýrů po sváteční pochoutky jako pečená jablka a domácí víno a perníčky.

Podobné články
X