Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Bydlení  -  Nábytek

Příběh židle EDGE pokračuje!

Příběh židle EDGE pokračuje!
Příběh židle EDGE pokračuje!
Příběh židle EDGE pokračuje!

„Vybraný designový výraz“ židle EDGE mladého českého designéra Petra Novagua před dvěma lety oslovil mezinárodní odbornou porotu natolik, že se rozhodla zařadit ji do exkluzivní kolekce výrobků s nejlepším designem na světě a přidělit ji ocenění red dot...


Na pozornost a zájem, který vysoce odolná, celohliníková židle vyvinutá pro univerzální užití v interiéru i exteriéru u odborníků i veřejnosti vzbudila, Petr Novague zareagoval novou modelovou řadou, originálním nekonvenčním vzhledem a mimořádnou praktičností rozvíjející úspěšný koncept.


„Při navrhování nové modelové řady jsem vycházel z toho, že židli EDGE zákazníci umisťovali především do interiérů, nyní tedy díky měkčené plstěné části nabízí ještě pohodlnější sezení. Navíc je možné tvořit atraktivní barevné kombinace na bílém a černém podkladu – například s červenou, žlutou, zelenou, hnědou nebo oranžovou. Židle doplňuje stolový systém E.T., založený na možnosti diktovat si rozměry stolu a druhy stolových desek. Podnož stolu lze barevně kombinovat s deskou,“ přibližuje novinku Petr Novague.


Petr Novague je jedním z mála českých designérů, kterému se podařilo získat prestižní mezinárodní cenu red dot hned dvakrát – letos s produktovou řadou pojistek SALTEK.


Cena židle: 7 000 Kč
Cena stolu v základním provedení: 16 000 Kč (kovová podnož a kompaktní deska)

Petr Novaque

Narodil se v roce 1981 v Dačicích.
1995-1999 – Střední uměleckoprůmyslová škola Bechyně - design keramiky a porcelánu
2001-2006 – VŠUP - design výrobků
2003 – stáž na univerzitě v Německu, Duisburg Eseen (industrial design)
2006-2007 – designér v Design-Brothers
2007-2008 – kreativní ředitel v Logos a.s.
Od roku 2008 – majitel studia NOVAGUE (specializace na design pro
sériovou výrobu, klíčové projekty: design Smartphonu Verzo, koncept
auta ERKO, židle EDGE, produktová řada pojistek SALTEK...)

Podobné články
X