Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Bydlení  -  Interiér

Moderní duplex v Paříži

Moderní duplex v Paříži
Moderní duplex v Paříži
Moderní duplex v Paříži
Moderní duplex v Paříži
Moderní duplex v Paříži
Moderní duplex v Paříži
Moderní duplex v Paříži
Moderní duplex v Paříži
Moderní duplex v Paříži
Moderní duplex v Paříži
Moderní duplex v Paříži
Moderní duplex v Paříži

Rue d'Aboukir Paris je kompletně zrekonstruovaný moderní mezonetový 120 metrů kubických velký, a byl vybaven agenturou RMBG…

RMGB agentura se nachází v Pařízi, konkrétně v oblasti zvané Sentier, a byla založena, když Baptista Rismane přijal účast na výstavě moderního nábytku FR66, kde potkal svého současného partnera, projektanta Guillaume Giberta.

Horní část duplexu se skládá z velkého obývacího pokoje, jídelny a kuchyně. Návrháři tvrdí, že bylo nutné tyto tři části spojit v jednu, aby se dosáhlo té správné dávky harmonie a pozitivního prostředí. Stěny a podlahy jsou ve stejném barevném odstínu, zatímco kuchyňský nábytek, navržen za použití bloků různých velikostí a materiálů, tvoří abstraktní krajinu. Tyto bloky vedou k jídelně s lavicí dělanou na zakázku a malou knihovnou, která je maskovaná lehce tónovaným sklem. K dispozici je zde také pokoj pro hosty a druhá koupelna.

Spodní část duplexu má stejně jako horní podlahy a stěny ve stejných odstínech. Zde použité barvy jsou světlejší, protože je celá oblast vystavena slunečnímu světlu, které vytváří vřelou atmosféru. Dlouhá chodba vede do koupelny, šatny a velké hlavní ložnice. RMGB agentura, která se nachází v Sentier v Paříži, byla založena poté, co Baptiste Rischmann přijal účast na výstavě moderního nábytku FR66, na Rue de Renard v Paříži, kde v té době pracoval Guillaume Gibert.

Před tímto setkáním ona následovali rozdílné cesty: Guillame, původem z Marseille, studoval truhlářství, než začal studovat LISAA v Paříži, školu pro interiérový design a návrhářství. Baptiste, původem z Toulouse, vystudoval v Paříži ENSAD v oboru vědy, což má k umění daleko. Z tohoto partnerství začali konfrontovat společné zájmy a inspirace v designu a architektuře, čímž odhalili díla mistrů: studovali designéry Jaspera Morrisona, Achilla Castiglioniho, Stefana Dieze, bratry Bourroulleci, a achritekty Johna Pawsona, SANAA, Françoise Champsaura a studio KO. Skrz tyto inspirativní mentory si vyvinuli skutečný smysl pro detail, který je patrný ve všech jejich dosavadních projektech.

„Cokoliv zachytí náš pohled je zdrojem nápadu. Vše často spočívá v detailech: dobře promyšlený celek, s jedinečným materiálem, ať už v architektuře, módě či na talíři v restauraci…“

Jejich prvním velkým projektem byla změna staré továrny JOB na výrobu cigaretových papírků v podkroví na Rue d’Hautpoul v Paříži. Dále následovaly další projekty v Paříži a okolních provincií. Tvůrčí filozofie RMGB se dívá na řemeslo s tím nejvyšším ohledem na vytvoření prostorů interiéru, které kombinují různé materiály a tím si hrají se vzhledem, barvou, texturou, se zaměřením na vyvolání emocí. Jednou z hlavních iniciativ RMGB je zavést a integrovat řemeslo v celosvětovém měřítku současných děl, ať už v soukromých či veřejných budovách.

„Architektura v sobě má něco jedinečného a statického, zatímco design se může množit a rozvíjet.“ RMGB je rafinovaná, ostrá a moderní, což vládne v každém jejím projektu.

Agentura v současné době pracuje na několika soukromých zakázkách, včetně výstav pro prodejce nábytku, či na řadě kusů pro velkou galerii designu, které budou prezentovány na veletrhu nábytku v Miláně, letos, v dubnu 2015.

www.rmgb.fr

Podobné články
X