Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Bydlení  -  Interiér

Luxus ze dřeva od SIGébène

Podnikatel a dřevař Grégoire Milojevitch, zakladatel známé interiérové firmy SIGébène, zvolil cestu vynikající kvality, aby splnil požadavky i těch nejslavnějších interiérových designérů...

Luxus ze dřeva od SIGébène

A tady máme detailní záběr na muže, který z řemesla tvoří krásu.

Lakované mahagonové obložení ve vstupní hale a restauraci Plaza Athénée, v luxusním hotelu v Paříži, objednané architektem Bruno Moinardem, je tvořené jím a jeho ultra úspěšným týmem. Grégoire Milojevitch zpracovává dřevo pro úzký okruh těch nejnáročnějších interiérových designérů: Christiana Liaigre, Pierre-Yvese Rochona, Bruna Moinarda, Jean-Michela Wilmotta, Damiena Langlois-Meurice, India Mahdaviho, a tak dále.

„Tvoříme výjimečné kousky na zakázku pro lidi, kteří dělají velké věci,“ říká podnikatel, který v roce 1983 založil SIGébène poté, co získal titul v oboru zpracování dřeva na Ecole Boulle v Paříži. Jeho mantra: „přemíra na míru.“ Například ebenové schodiště, co má v průměru pět metrů.

Fitms, která se nachází ve městě Nogent-le-Roi in Eure-et-Loire, má momentálně 55 zaměstnanců a má v zahraničí 50% obrat díky smlouvám či rezidenčním projektům. Francouzská SME SIGébène má pobočky v Londýně a Bejrútu, Indonésii, Švýcarsku a Bělorusku. V sociálním prostředí je naprostou raritou. Výsledek: „Objednávky jsou na devět měsíců práce.“ K dosažení takovéto úrovně aktivity nemůže obchodník spoléhat pouze na zvládnutí tradičních řemesel a rozvoje zpracování vysoce výkonné montážní dílny.

SIGébène vyhrál štítek Living Heritage Enterprise díky své schopnosti inovace, kterou společnost vypracovala až k jedinečnosti. „Naším tajemstvím je v kombinaci součastných skříněk se studiem v laboratořích a v rozvoji opracování materiálu i povrchových úpravách,“ tvrdí podnikatel. Průkopnický výzkum mu umožňuje každý rok navrhnout jedinečnou kolekci za použití původních materiálů, textur i barev. „Nekoukám na dřevo jako na stavební materiál, ale spíše jako na dekorativní prvek, který je na pohled i dotyk příjemný,“ říká. Například použití spáleného dřeva v okrových tónech připomíná roztavený materiál. Přesně to je inspirující řešení, které se setkává s očekávání odborníků a jejích luxusní klientely.

Podobné články
X