Naše stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies na vaše zařízení a s jejich využíváním. Souhlasím

Bydlení  -  Interiér

KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU

KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU
KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU
KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU
KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU
KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU
KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU
KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU
KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU
KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU
KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU
KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU
KRÁSNÝ SVĚT Z PORCELÁNU

Řemeslník, který získal mnoho cen, byl do světa designu ponořen již v mladém věku...

Nejranější vzpomínky má na to, jak pozoroval svou matku při práci v ateliéru ve Wellingtonu. Tento rodinný podnik mu v průběhu let zajistil mnohem aktivnější roli, než v roce 1999 odešel do Velké Británie.

V roce 2004 navštívil londýnský kurz vyřezávání, Tate Modern. Cole si tam prolistoval knihou, prohlédl si obrazy téměř průsvitných keramických nádob, a to jej okamžitě inspirovalo k tomu, aby prozkoumal vztah mezi keramikou a světlem. Druhý den se vydal za porozuměním práce s bílým porcelánem. A o dva měsíce později vyrobil svůj první kousek, dnes již kultovní Aloe Blossom – a byl vyzván k výstavě ve Franfurktu. Cole, který je převážně samoukem, byl uháněn designovými společnostmi, jako jsou Royal Copenhagen and Swarovski, ale zvolil si spíše cestu odborníka.

Jeho filozofie spočívá ve třech bodech: krása, elegance a řemeslo. Kontrola kvality a výroby ho dovedla ke keramickému studiu v Londýně. Kreativní triumfy započaly „šílené“ experimentování a jeho brilance byla postupně uznávána po celém světě. V roce 2008 ho rostoucí poptávka nutila přesunout se do vlasti keramického průmyslu, a od té doby se přestěhoval do svého domova, Nového Zélandu. V současné době jsou jeho flórou inspirované sbírky ceněné po celém světě. Nejsou obdivovány pouze pro moderní styl a nadčasovou krásu, ale i pro pečlivost a dovednost každého ručně dělaného kusu. Cole, který si přivlastnil tradiční metody výroby a spojil je s vlastním moderním vkusem, je hrdý na to, že zaměstnává některé ze světově nejkvalifikovanějších keramiků. Uznáván londýnskou obchodní komorou jako jeden z předních výrobců ve Velké Británii, je jeho práce vystavována v muzeích a je součástí prestižních interiérů i architektonických projektů na mezinárodní úrovni. Módní domy a klenotnictví, jako jsou Bulgari, Harry Winston a Franck Muller, také vyhledávají jeho jedinečné výtvory.

Jeremy Coleův singulární styl je projevem jeho vlasti, Novéhjo Zélandu, a je prezentován jako výrazná a ohromující flóra. Světlo se jemně zachycuje na keramických květinách. To, co je ale nejvýraznější – čeho si hned všimnete – je nádherné řemeslo, elegance a krása. Kusy z jeho kolekcí zahrnují dramatický lustr „White Flax“, který se skládá z 350 ručně vyráběných keramických lístků, které jsou speciálně uspořádány tak, aby rozkládaly světlo, což posouvá hranice středu, a dále řemeslný a krásný lustr „Cymbidium“, který je vyrobený z osmi zapálených porcelánových stonků.

V poslední době byla kolekce Cymbidium rozšířena o dva ohromující výtvory: lampu “Cymbidium floor lamp” a vázu “Cymbidium Ming Vase”, a také byla představena nová kolekce „Chrysalis“, kde je jednoduchý a elegantní porcelán jádrem symbolických kukel motýlů.

Podobné články
X